چگونه گوشی خریداری شده را رجیستری کنیم؟

همه چیز درباره طرح رجیستری

مدتی است که از اجرای طرح ریجستری گوشی های موبایل می‌گذرد و واردکننده‌های تلفن همراه ، تمام محصولات خود را در راستای عملی کردن این طرح به بازار مورد نیاز عرضه می‌کنند. باتوجه به گسترش و همه گیر شدن طرح رجیستری ، برای مصرف‌کننده‌های گوشی های موبایل سوالات متداولی پیش آمده که ماریاتل می‌خواهد در این مقاله به تمام سولات شما عزیزان پاسخ دهد. با ما همراه باشید.

 

طرح ریجستری چیست؟

رجیستری طرحی است که برای اولین بار در سال ۸۵ در حوزه‌ی تکنولوژی گوشی‌ های هوشمند مطرح گردید و در اوایل سال ۸۶ متوقف شد و پس از چندین سال یعنی از سال ۹۴ مجددا شروع و دوباره در سال ۹۶ متوقف شد و مدتی است که به طور مستمر پیگیری و اجرایی شده است.

 

هدف از رجیستری کردن گوشی‌های هوشمند همراه چیست؟

برای اینکه جلوی بازار سیاه و قاچاق گرفته شود و محصولات بی کیفیت و غیر اصل به مشتریان عرضه نشود، طرح ریجستری مطرح شده است. ماریاتل به آن دسته از افرادی که قصد خرید گوشی هوشمند را دارند توصیه می‌کند که حتما به مسئله رجیستری توجه داشته و حتی شده با قیمت قدری بیشتر این دسته از گوشی‌ها را تهیه نمایند. لازم به ذکر است که تمامی گوشی‌های قابل ارائه و عرضه در مراکز ماریاتل مجهز به طرح رجیستری بوده و با اعتبار، کیفیت و تنوع بالا عرضه می‌شود.

 

بررسی عملکرد طرح رجیستری :

در این طرح اپراتور سیم کارت شخص، با توجه به شماره سریال‌ گوشی‌های هوشمند، مدل گوشی را شناسایی کرده و اگر گوشی خریداری شده در سامانه همتا ثبت نشده باشد شناسایی می‌کند. براساس طرح سامانه همتا، این گوشی ها فاقد اعتبار بوده و هیچ خدماتی به آن‌ها ارائه داده نمی‌شود.

بهتر است که هنگام خرید گوشی همراه ابتدا آن را به نام خود ثبت کرده و طرح رجیستری را اجرا نمایید تا بتوانید به راحتی از امکانات آن بهره مند شوید.

 

طرح ریجستری - ماریاتل - mariatell

طرح ریجستری – ماریاتل – mariatell

 

شیوه‌ی ریجستری کردن گوشی‌های همراه:

 

  • گام اول

در ابتدا بر روی جعبه تلفن همراه خریداری شده به دنبال برچسب رجیستری باشد و اگر این نوار و برچسب را مشاهده نکردید از خرید این نوع گوشی خودداری کنید.

 

  • گام دوم

کد IMEI گوشی خریداری شده را که معمولا به روی کارتن گوشی درج شده به شماره 7777 ارسال نمایید. لازم به ذکر است که می‌توانید برای استعلام شماره سریال گوشی از کد دستوری #06#* نیز استفاده کنید.

 

  • گام سوم

زمانی که شماره سریال گوشی را ارسال کردید، پیامکی برای موبایل شما ارسال می‌شود که محتوای آن اطلاعات گوشی شماست. اگر اطلاعات گوشی شما با پیامک دریافت شده مطابقت داشته باشد، می‌توانید از روش‌های زیر نسبت به ریجستری آن اقدام کنید.

 

طرح ریجستری - ماریاتل - mariatell

طرح ریجستری – ماریاتل – mariatell

روش اول: کدUSSD

اگر به دنبال آسان‌ترین راه حل هستید، این روش به شدت توصیه می‌شود. در این روش می‌توانید با زدن کد #7777* وارد سامانه همتا شوید و عدد تعیین شده برای فعالسازی را وارد و گزینه ارسال را انتخاب کنید و سپس کد 15 رقمی سریال گوشی را با دقت و به صورت صحیح وارد می‌کنید. در ادامه باید شماره تلفن خود را داخل سامانه وارد کرده  و کد فعال سازی که به روی جعبه درج شده است را وارد کرده و سپس ارسال می‌نمایید و در آخر برای تایید مراحل در صفحه بعد گزینه 1 را وارد می‌کنید.

 

روش دوم: اپیکیشن سامانه همتا

در این روش می‌تواند متناسب با سیستم عامل گوشی همراه خود، سامانه همتا را به روی موبایل خود نصب کرده  و از این طریق گوشی همراه خریداری شده را ریجستری کنید.

 

روش سوم: وب سایت رسمی و اصلی سامانه همتا

وارد سامانه سایت همتا شده و به روی قسمت فعال سازی کلیک ‌کرده و سپس تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و گزینه فعال سازی را انتخاب کنید.

 

برای ورود به سامانه همتا اینجا کلیک کنید.

 

طرح ریجستری - ماریاتل - mariatell

طرح ریجستری – ماریاتل – mariatell

 

ماریاتل ارائه دهنده و عرضه کننده مجهز و به روزترین تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند همراه با برندهای روز دنیا آماده عرضه محصولات لاکچری و با کیفیت به شما عزیزان بوده و شما می‌توانید با ورود به سایت رسمی ماریاتل از تمامی محصولات و برندهای معتبر موجود در مجموعه ماریاتل و با کد ریجستری برای تمامی محصولات دیدن کنید. ماریاتل همچنین این امکان را برای همکاران عزیز گذاشته که با ورود به سایت رسمی مجموعه، محصولات را به صورت عمده خریداری کنند.

از اعتماد شما سپاس گزاریم و همواره برای رضایت هرچه بیشتر شما عزیزان در تلاشیم.